ZÁKLADNÍ ŠKOLA DAVLE

UČÍME SE PRO ŽIVOT

Přihlášení

skola dumNové projekty v davelské škole

Financí není ve škole nikdy dost a tak se snažíme hledat a získávat další zdroje peněz pro rozvoj naší školy. Navázali jsme na úspěšný projekt Podpora a rozvoj žáků a učitelů Základní školy Davle I, který v rámci operačního programu Výzkum - vývoj - vzdělávání, spolufinancuje Evropská unie.

Pro roky 2019-2020 jsme získali částku 1 673 346 Kč. Mezi klíčové aktivity, které ze získaných zdrojů budeme financovat, patří činnost školního psychologa, školních asistentů, školení pro pedagogické pracovníky školy, využití moderních technologií ve vzdělávání, realizace projektových dnů jak ve škole, tak ve školní družině a také vzdělávací exkurze.

V červnu 2019 se nám podařilo získat dalších 93 340 Kč od nadace O2 na projekt Chytrá škola. Cílem projektu je podpořit osvětu a vzdělávací aktivity v oblasti bezpečí na internetu, digitální gramotnosti a zavádění technologií do výuky. Ze získaných peněz zajistíme pro naše žáky sérii přednášek, pořadů a obohacených výukových hodin s prvky mediální výchovy a bezpečného pohybu ve virtuálním světě.

O realizaci konkrétních projektových aktivit průběžně informujeme na webových stránkách naší školy www.zs-davle.cz

 

Čtení nás baví a máme i úspěchy !

Do kreativního, nevšedního a hlavně intenzivního čtení v rámci Dnů dětského čtení se zapojily v naší škole třídy prvního i druhého stupně. Četli prvňáci, stejně jako deváťáci, četlo se ve škole – velcí malým, malí velkým, ale taky jsme vyrazili předčítat do davelské mateřské školky a do štěchovického Klubíčka. Četlo se všechno, co nám přišlo pod ruku, dokonce i básničky! A představte si, že naše nadšení, zaujetí a hlavně více než 100% nasazení nám přineslo 1.místo mezi 10.000 účastníky z celé České republiky.

 

Čtení nás v davelské škole prostě baví. Jak jsem čtenáře Soutoku již dříve informovala, na přání dětí jsme obnovili školní knihovnu. Díky podpoře rodičů, učitelů a přátel školy se nám daří průběžně doplňovat knižní fond zajímavými tituly, které si děti přejí a které často také potřebují pro svou školní práci.

Obracím se i na vás s prosbou o podporu školní knihovny. Podpořit zájem dětí o čtení můžete dvěma způsoby – věnovat škole libovolnou finanční částku na nákup nových knih nebo darovat škole dětskou literaturu z vašich domácností. Třeba již vaše děti knihám odrostly a jiným dětem ještě udělají radost. Budu ráda za jakoukoli formu podpory – stačí zavolat nebo přijít do kanceláře školy a podělit se s námi o váš nápad.

Za všechny malé i velké čtenáře moc děkuji. Jana Hrubá, ředitelka školy7

Zahájili jsme nový školní rok

2. září 2019 jsme slavnostně zahájili nový školní rok. Přivítali jsme 53 holčiček a kluků, kteří s velkým očekáváním přišli v doprovodu svých rodičů, prarodičů i sourozenců poprvé do školy.

Vzhledem k chladnému počasí proběhlo tradiční setkání v prostoru šaten, kde děti pozdravil pan starosta Mgr. Jiří Prokůpek, paní ředitelka a především všechny tři paní učitelky třídní – Mgr. Jana Stocklová, Mgr. Jana Holeňová a Mgr. Ludmila Ježdíková. Paní učitelky pak děti a rodiče doprovodily do krásně nazdobených prvních tříd a mnozí rodiče využili možnost prohlédnout si celou školu a zavzpomínat na svá školní léta.

Aktuálně davelskou základní školu navštěvuje 428 žáků v 18 třídách. O děti se stará tým 40 pedagogických pracovníků a 10 provozních zaměstnanců.

Po letních prázdninách se těšíme do společné práce!

Mgr. Jana Hrubá, ředitelka školy

 

 

DŮLEŽITÉ TELEFONY


kancelář školy: 257770452

ředitelka školy: 605375730

školní jídelna: 608010913

SOCIÁLNÍ SÍTĚ A ODKAZY


  PRO UČITELE


 

školní email

ZŘIZOVATEL


 

Městys Davle


ADRESA ŠKOLY


Základní škola Davle

Školní 96, 252 06 Davle

email: reditel@zs-davle.cz


IČO: 47005319 | DIČ: CZ47005319

(ID DS): wwnnk9y

Číslo účtu: 2201841876/2010

REDIZO: 600053407

Copyright © 2013 - 2016 Základní škola Davle | Všechna práva vyhrazena | 

Informace o webu | zpětná vazba |