ZÁKLADNÍ ŠKOLA DAVLE

UČÍME SE PRO ŽIVOT

Přihlášení

bykTřeťáci se plni nadšení vrhli do vyjmenovaných slov… a každý ví, že ta po „B“ umějí být pěkně záludná. Žáci ze 3.A se je už nějakou dobu učí a procvičují všechna úskalí tohoto gramatického jevu, až se z nich kouří. Aby si ověřili, jak se jim práce daří, vyzvali své starší spolužáky ze 6.B na diktátový ping-pong.

Třeťáci se hluboce zamysleli, jaká vyjmenovaná či příbuzná slova jim dělají největší potíže a připravili pro šesťáky diktáty plné těch nejošemetnějších chytáků a záludností, týkajících se psaní i/y po písmenu B, a ty jim pak nelenili běžet nadiktovat. Šesťáci se samozřejmě nedali zahanbit a – stejně, jako když při ping-pongu odpálíte soupeřův míček – nadiktovali začátečníkům z trojky podobné diktáty plné špeků, s nimiž se oni sami od třetí třídy na hodinách českého jazyka setkávali. Diktáty si pak vzájemně opravili a zhodnotili výsledky… A kdo myslíte, že dopadl lépe? Ostřílení mazáci nebo začátečníci? 

Ať už to dopadlo tak nebo tak, jisté je, že v porovnávání svých dovedností budou děti obou tříd i nadále pokračovat… jakmile se třeťáci osvojí taje vyjmenovaných slov po obojetné souhlásce „L“.

DŮLEŽITÉ TELEFONY


kancelář školy: 257770452

ředitelka školy: 605375730

školní jídelna: 608010913

SOCIÁLNÍ SÍTĚ A ODKAZY


  PRO UČITELE


 

školní email

ZŘIZOVATEL


 

Městys Davle


ADRESA ŠKOLY


Základní škola Davle

Školní 96, 252 06 Davle

email: reditel@zs-davle.cz


IČO: 47005319 | (ID DS): wwnnk9y

Číslo účtu: 0383735329/0800

REDIZO: 600053407

Copyright © 2013 - 2016 Základní škola Davle | Všechna práva vyhrazena | 

Informace o webu | zpětná vazba |