Část dětí z naší školy s v uplynulých dnech vrátila z naučně-poznávacího výletu do Anglie. V této ostrovní evropské zemi měly děti možnost nejen potrénovat angličtinu v místních rodinách, ale hlavně vidět a na vlastní oči, uši a ostatní smysly si užít zajímavá, ojedinělá, unikátní a neopakovatelná místa, která proslavila tento starobylý ostrov. V našem článku jsme pro vás připravili několik hádanek v podobě textů, které poutavě líčí některá z oněch typických míst.

A když píšu „líčí“, tak mám na mysli skutečně jeden z nejtěžších slohových útvarů, tzv. líčení, které má bát plné metafor, personifikací, přirovnání a hlavně pocitů, nálad, emocí….a mělo by v nás přímo navodit, že na vlastní oči vidíme, uši slyšíme, nos a kůži cítíme to, co autor popisuje…Posuďte sami, jak se to dětem povedlo. A navíc, můžete hádat, která místa děti popisují. Tak do toho! Čtěte a přemýšlejte, kde děti asi tak byly. Pod každým textem najdete nápovědu v podobě možnosti výběru ze čtyř známých anglických „atrakcí“. Nutno dodat, že všechny popisy napsaly samozřejmě žáci naší školy, konkrétně dívky a chlapci z 8.B! Správné odpovědi na tyto literární hádanky pak najdete, když budete pečlivě - a hlavně až do konce - číst J.

Hádanky z Anglie zde

Pavla Charvátová