ZÁKLADNÍ ŠKOLA DAVLE

UČÍME SE PRO ŽIVOT

Přihlášení

tapasV rámci oslav jazykové rozmanitosti Evropy oslavili žáci dne 29.09. 2022 Evropský den jazyků. Žákům byla touto formou představena důležitost učení se cizích jazyků, a to nejenom těch, které nabízí naše škola. Studenti napříč ročníky se během hodin cizích jazyků i ostatních předmětů zapojovali do různých výzev, vyhledávali informace o jednotlivých státech, učili se jazykolamy, tancovali, porovnávali názvy dnů v týdnu či měsíců, nebo se do cizích jazyků snažili ponořit vlivem tamní gastronomie.

Španělštináři z osmých tříd vařili španělské tapas. V rámci příprav si vyzkoušeli tento typický, velmi družný způsob stravování a vytvořili pokrmy jako churros, patatas bravas, tortilla de patatas, sangria či melón con jamón. V jiných třídách zněly anglické písně a třídy ,,ochutnávaly“ kulturu jednotlivých zemí skrze národní tance. A pokud nás již nudily jazyky, které se ve škole normálně učíme, tak jsme se mohli na chvíli přemístit třeba do barvité Francie, kam nás lákal francouzský šanson a vůně perfektně usmažených crêpes.

 

Děti se na tento ten svědomitě připravovaly, vytvářely podklady, aby jazyky představily ostatním. Také se zapojovaly do QR-kódové hry, kde zkoušely dle zvukových nahrávek či písniček rozpoznat evropský jazyk. Celý den byl velmi povedený, v příjemné atmosféře a my se již nyní těšíme na rok následující.

S pozdravem, best regards, liebe Grüβe, saludos, meilleures salutations, c приве́том, distinti saluti😊.

 

DŮLEŽITÉ TELEFONY


kancelář školy: 257770452

ředitelka školy: 605375730

školní jídelna: 608010913

SOCIÁLNÍ SÍTĚ A ODKAZY


  PRO UČITELE


 

školní email

ZŘIZOVATEL


 

Městys Davle


ADRESA ŠKOLY


Základní škola Davle

Školní 96, 252 06 Davle

email: reditel@zs-davle.cz


IČO: 47005319 | DIČ: CZ47005319

(ID DS): wwnnk9y

Číslo účtu: 2201841876/2010

REDIZO: 600053407

Copyright © 2013 - 2016 Základní škola Davle | Všechna práva vyhrazena | 

Informace o webu | zpětná vazba |