ZÁKLADNÍ ŠKOLA DAVLE

UČÍME SE PRO ŽIVOT

Přihlášení

idnesV pondělí měli žáci naší školy jedinečnou příležitost nahlédnout do světa profesionálního zpravodajství. Mohli jsme nakouknout do prostoru, kde se nacházejí redakce renomovaného deníku iDNES, abychom se dozvěděli více o různých pracovních pozicích, práci redaktorů, editorů, právního oddělení, reklamního oddělení a dalších. Byla to skvělá příležitost pro naše žáky rozšířit své obzory a získat přehled o tom, jak se tvoří zpravodajské články v papírové podobě, ale i on-line verzi.

 

Po příchodu do redakce nás přivítal pan Trunečka, a představil nám celý systém zpravodajství. Mimo jiné jsme se dozvěděli, jak je důležité mít například právní oddělení. Poukázala na to, jaké jsou výzvy spojené se zachováním nezávislosti médií a dodržováním právních předpisů.

Dokonce jsme měli možnost vyzkoušet rozhovor v podcastovém studiu. Odborník na slovo vzatý, pan Vladimír Vokál, redaktor, editor a moderátor Rozstřelu nám vysvětlil, a ukázal, jak moderovat, pracovat s hlasem. Jeho hostem byl tentokrát náš žák. Tato zkušenost byla pro nás ohromující a mnozí z nás si uvědomili, že novinářská práce vyžaduje rychlé myšlení, schopnost improvizace a dobrou komunikaci.

Zjistili jsme, že práce redaktorů je velmi náročná a za jednou zveřejněnou zprávou stojí velký kus práce.

DŮLEŽITÉ TELEFONY


kancelář školy: 257770452

ředitelka školy: 605375730

školní jídelna: 608010913

SOCIÁLNÍ SÍTĚ A ODKAZY


  PRO UČITELE


 

školní email

ZŘIZOVATEL


 

Městys Davle


ADRESA ŠKOLY


Základní škola Davle

Školní 96, 252 06 Davle

email: reditel@zs-davle.cz


IČO: 47005319 | DIČ: CZ47005319

(ID DS): wwnnk9y

Číslo účtu: 2201841876/2010

REDIZO: 600053407

Copyright © 2013 - 2016 Základní škola Davle | Všechna práva vyhrazena | 

Informace o webu | zpětná vazba |