ZÁKLADNÍ ŠKOLA DAVLE

UČÍME SE PRO ŽIVOT

Přihlášení

JsnsVe čtvrtek jeli žáci tříd 7.b, 8.a  do Prahy na Mezinárodní filmový festival Jeden svět – projekce pro školy. Vybrali jsme si kino Ponpro v Bartolomějské ulici a Projekci č.2, která obsahovala tři krátké dokumentární snímky s besedou.

První snímek Dívka s mosaznými kroužky pojednával o dívce z kmene Kajanů, kteří jsou známí extrémně dlouhými krky svých dívek a žen. Ve filmu Daleko od rodiny jsme sledovali třináctiletou Nasťu z Kyjeva, která ze všeho nejvíc miluje gymnastiku. Vše se však jednoho dne změní, přijde válka na Ukrajině a ona odjede za babičkou do Německa. Poslední film Skejtuj! je o patnáctileté Pippě, která žije v Antverpách a miluje jízdu na skateboardu. Stále častěji se s partou ve městě setkávají s cedulemi zakazujícími skejtování, a proto se rozhodne něco s tím udělat – uspořádá velký pouliční závod a vystoupí před zastupitelstvem na radnici.

Více postřehy od žáků:

Moderátor byl v pohodě a vtipnej. Ty filmy byly dobře natočené a dobře pojaté.

Podle mě to bylo fajn. Každý dokument byl zaměřený na něco jiného. Ten první se mi moc líbil, ale bylo by lepší, kdyby to bylo hrané a ne animované, ale bylo to hezký. Ten druhý mi dal náhled na to, jak se Ukrajinci, kteří se přestěhovali, cítí. A ten třetí mi dokázal, že když něco fakt chceš, tak to jde.

Čtvrtek byl super. Bylo to velice dobře zpracované a líbila se mi interakce s publikem.

Všechny tři dokumenty byly zajímavé, ten třetí mi přišel nejméně zajímavý a moc mě nebavil. Naopak se mi líbil ten první, který mě zaujal díky té kultuře. Druhý dokument se mi také líbil, byl za mě trochu smutnější. Líbila se mi pointa toho, nás něco naučit.

Mě se upřímně nejvíc líbi dokument s holčičkou s mosaznými kroužky. Ostatní byly taky dobré, ale tento se mi líbil nejvíce. Pán o tom povídal moc hezky a hezky se to poslouchalo.

DŮLEŽITÉ TELEFONY


kancelář školy: 257770452

ředitelka školy: 605375730

školní jídelna: 608010913

SOCIÁLNÍ SÍTĚ A ODKAZY


  PRO UČITELE


 

školní email

ZŘIZOVATEL


 

Městys Davle


ADRESA ŠKOLY


Základní škola Davle

Školní 96, 252 06 Davle

email: reditel@zs-davle.cz


IČO: 47005319 | DIČ: CZ47005319

(ID DS): wwnnk9y

Číslo účtu: 2201841876/2010

REDIZO: 600053407

Copyright © 2013 - 2016 Základní škola Davle | Všechna práva vyhrazena | 

Informace o webu | zpětná vazba |