Žákům i učitelům Základní školy Davle záleží na planetě Zemi.
Naším cílem je ve třídách i na chodbách školy důsledně třídit odpady – především plasty, víčka a papíry.

Víme, že je správné šetřit elektřinou a vodou – k tomu nám napomáhají vtipné upozorňovací tabulky.
Celá škola se zapojuje do sběru starého papíru, drobných elektrospotřebičů a baterií. Společnými silami sbíráme víčka z pet lahví, která budou věnována na pořízení invalidního vozíku.
Odpadový materiál se snažíme využívat v hodinách výtvarné výchovy, hodinách časp, hudební i tělesné výchovy.
Eko téma na první pololetí tohoto školního roku jsme si stanovili  „nakupujeme – vyhazujeme – třídíme“. Bude jen na nás, ve kterých vyučovacích předmětech se budeme tomuto tématu věnovat. Výstup z naší práce bude k vidění koncem ledna v našich třídách.
Každý měsíc bude jedna třída oceněna „EKO “
Naše škola používá z velké části ekologicky šetrné čisticí prostředky.
Několik tříd je ve spolupráci se sdružením  TEREZA  zapojeno do projektu „Les ve škole“.
Pravidelně se také staráme o okolí naší školy – uklízíme, zaléváme a sázíme. Našim velkým plánem je vytvoření školních záhonků v parku naproti škole. Naše péče patří také okolí venkovní učebny – altánu.
Máte-li chuť, zapojte se do našich aktivit! Budeme rádi, pokud budete střádat starý papír, vysloužilé spotřebiče odevzdáte do školy spolu s vybitými bateriemi. Dospěláckou pomoc bychom bezpochyby uvítali při tvorbě školního záhonku.
V druhém pololetí se těšíme na Den země i na tradiční EKOFEST.
Ta hurá do toho, ať máme zelenou!
Za ekologické aktivity

Lída Ježdíková