ZÁKLADNÍ ŠKOLA DAVLE

UČÍME SE PRO ŽIVOT

Přihlášení

18 O2 chytra skola RGB logo basic DARKJak to všechno proběhlo a co se přesně dělo na speciálním čtvrtečním dni s názvem HaF Den? J. To se dočtete právě tady. Děti obešly 20 stanovišť a na nich si zkoušely a trénovaly své dovednosti o sociálních sítích, ale nejen o nich!

Dozvěděly se něco o 3D tiskárnách, jaké druhy 3D tiskáren existují a jaký je mezi nimi rozdíl, viděly, jak se navrhuje tisk ve speciálním programu, aby tiskárna věděla, co a jak má přesně vytisknout. Provedl je zde odborník na slovo vzatý, vedoucí našeho IT kroužku Libor Šedivý. Poté si žáci mohli prohlédnout podivné staré nejen elektronické pomůcky a přístroje a hádali, k čemu sloužily. Jednotlivé předměty zařazovali na časovou osu na lavici a pak kontrolovali, zda se trefili. Na dalším stanovišti se potkali s moderátorkou z České televize, paní Leou Surovcovou. Dozvěděli se, jak vypadá práce redaktora v televizi, jak to funguje v televizi, co musí redaktor umět, zvládnout, dokázat, zjistili, proč musí být redaktor/novinář nezaujatý, řekli si něco o kodexu novináře a také slyšeli, jaké vzdělání nebo vlastnosti jsou vhodné k práci redaktora. Na dalších stanovištích poslouchali a sledovali různé minifilmy, videa a řešili kvízy, ve kterých se dozvídali zajímavou formou další informace o tom, na co si dát pozor a čemu se vyvarovat v komunikaci nejen na sociálních sítích. Přidali jsme také stanoviště, které ukazovalo na krásně zpracovaném videu, jak klamavé dovedou být fotky na sociálních sítích, jaká je skutečnost a co vše pak dovede photoshop nebo jiný program na úpravu vzhledu a povídali si s dětmi, kam nás všechny tlačí mediální ideál krásy. Velmi zajímavá a přínosná byla stanoviště, která „ovládli“ a připravili pečlivě žáci třídy 9.A a 9.B. Nachystali si pro své spolužáky velmi zajímavá videa a prezentace a přirozenou formou, blízkou jejich vrstevníkům, dokázali přiblížit témata pishingu, sextingu, kybergroomingu, kyberstalkingu, chllenges neboli výzev na internetu. Jejich stanoviště byla stále obsazená a pořád se tu něco dělo. Dál děti mohly kreslit a vymýšlet plakát na téma „nebezpečný mobil“, vymýšlely vlastní vtipy v jedné z internetových aplikací, pokoušeli se sestavit hoax a fake zprávu na základě daného obrázku nebo zkoušeli napsat zprávy do „Davelské drbny“ (to je vymyšlený plátek, kde se údajně zveřejňují jen samé hoaxové zprávy, tedy ty, co mají pobavit!). Dále se žáci zapojili do vytváření netradičního titulku ze starých novin, a nebo hledali v tzv. „generátoru šokujících titulků“ nějaké bláznivé kombinace slov pro titulek zprávy. Na jednom ze stanovišť si také mohli promluvit s pracovnicí iDNES.cz paní Jitkou Venturovou, která na konkrétních příkladech zpráv v různých novinách ukazovala, jak se jedna zpráva může lišit v různých novinách, jak různě může být podána. Hráli jsme i stolní hry s tematikou technických vynálezů. No a nakonec také měli za úkol vyfotit originální selfíčko a natočit krátké storíčko a vložit vše na náš instagramový účet, který jsme celý založili právě pro podobné projektové dny. Můžete se na něj podívat i vy, co všechno se u nás ten dělo. Najdete ho pod nadpisem: akce_a_projektové_dny. Den to byl plný práce, ale i zábavy a my věříme, že v dětech zanechal nesmazatelnou stopu :-).

Tým ČJ

DŮLEŽITÉ TELEFONY


kancelář školy: 257770452

ředitelka školy: 605375730

školní jídelna: 608010913

SOCIÁLNÍ SÍTĚ A ODKAZY


  PRO UČITELE


 

školní email

ZŘIZOVATEL


 

Městys Davle


ADRESA ŠKOLY


Základní škola Davle

Školní 96, 252 06 Davle

email: reditel@zs-davle.cz


IČO: 47005319 | DIČ: CZ47005319

(ID DS): wwnnk9y

Číslo účtu: 2201841876/2010

REDIZO: 600053407

Copyright © 2013 - 2016 Základní škola Davle | Všechna práva vyhrazena | 

Informace o webu | zpětná vazba |