ZÁKLADNÍ ŠKOLA DAVLE

UČÍME SE PRO ŽIVOT

Přihlášení

divadloV uplynulém týdnu jsme se s osmým ročníkem vydali do Prahy na tvořivou dílnu do Divadla v Dlouhé, která pomocí zážitkové pedagogiky, prožitku a práce s tělem, myšlenkou a hlasem pomáhá pracovat s obtížným tématem vážného rozhodnutí. za úkol jsme měli vyhledat motivy z inscenace Romeo, Julie a tma v kontextu dnešní doby. Účastníci se samostatně i ve dvojicích zabývali příběhem mladého páru, který v určité fázi vztahu narazí na problém - jinakost. Vše je vedeno interaktivní formou - zapisovali jsme deníkové záznamy a využita byla metoda dramatické výchovy, která umožní hlubší pochopení postav. Práce děti moc bavila, dokonce jsme se při ní i zasmáli, ale hlavně jsme přemýšleli o tom, jaké to je, rozhodovat se ve vážné životní situaci. V závěru dílny všichni pomocí jednoduchých divadelních prostředků vyjadřovali různé názorové postoje. Dílna vede k přemýšlení o tématech, která obsahuje Otčenáškova novela Romeo, Julie a tma, má přiblížit příběh Pavla a Ester i dnešnímu mladému člověku a povzbudit v něm přemýšlení o aktuálnosti díla.

 Během programu účastníci spolupracovali jak ve skupině, tak i ve dvojicích. Jde o hodně zážitkový program, ve kterém se děti vžívají do cizích postav a rolí, píší, pracují s tělem, na konci vytváří stínohru, pracují se zavřenýma očima atd., ale vše je velmi dobře podchycené a přirozené, nikdo se nemusí bát, že se bude cítit hloupě nebo neptařičně. Celkově celá dílna a program je moc dobře propracovaný a efektivní. Stejný program pak čeká ještě i druhý osmý ročník a oba deváté. Těšíme se na ohlasy dětí, které po prvním workshopu byly veskrze pozitivní! Děti si program chválily a hodně o něm mluvily i celou cestu zpět do školy. Těšíme se na další podobné zážitkové akce.

PCH

 

DŮLEŽITÉ TELEFONY


kancelář školy: 257770452

ředitelka školy: 605375730

školní jídelna: 608010913

SOCIÁLNÍ SÍTĚ A ODKAZY


  PRO UČITELE


 

školní email

ZŘIZOVATEL


 

Městys Davle


ADRESA ŠKOLY


Základní škola Davle

Školní 96, 252 06 Davle

email: reditel@zs-davle.cz


IČO: 47005319 | DIČ: CZ47005319

(ID DS): wwnnk9y

Číslo účtu: 2201841876/2010

REDIZO: 600053407

Copyright © 2013 - 2016 Základní škola Davle | Všechna práva vyhrazena | 

Informace o webu | zpětná vazba |