ZÁKLADNÍ ŠKOLA DAVLE

UČÍME SE PRO ŽIVOT

Přihlášení

ekofest23V pátek 26. května 2023 prožili žáci s učiteli a asistenty příjemný teplý den v krásném parku a také na řece Vltavě. Učitelé spolu s rodiči a hosty si pro žáky připravili okolo 35 sportovní, tvořivých a naučných stánků. Skupinky žáků si mohly vyzkoušet například pletení košíků, tkaní, truhlářské práce, vyrobit si malý vor s Vltavany nebo ozdoby z tištěného papíru. Někteří si mohli vyzkoušet rytmus při bubnování, tanec s nejrůznějšími stuhami a vějíři, nebo zkusit obratnost v minikurzu akrobacie či seznámit se skotskými silovými disciplínami. Velký zájem byl jako obvykle o jízdu na paddleboardech a na kánoích. Také dva koníci, kteří vozili děti odjížděli zpět do stájí pěkně unaveni.

 

Ačkoli děti neměly učebnice ani sešity, přesto si z Ekofestu mohly odnést spoustu zajímavých poznatků: jak se chovají včely, poznávat různé druhy dřeva, spolehnout se na svůj čich a hmat při hádaní přírodních materiálů, třídit hravě odpadky, poznat rostliny a uhodnout otázky týkající se životního prostředí, připomenout si pravidla zdravé výživy a také si zahrát přírodní piškvorky nebo si namalovat herní desku Člověče nezlob se na dřevo.

Mimořádný zájem byl o stánek Facepainting, od kterého děti i učitelé odcházeli s nejrůznějšími malbami na tváři.

I letos ozvláštnili zahájení Ekofestu akrobaté s novým humorným představením AutoMotoShow připomínající počátky automobilové dopravy.

Zajímavým překvapením byl pro mnohé Keltský stromový kruh, ve kterém se sešlo 13 patronek stromů a rostlin v listových věncích na hlavě. Ty si do různých míst parku odvedly skupinky žáků narozených v jednotlivých stromových znamení. V kruhu si říkaly informace o stromech, které je propojují, charakteristické vlastnosti, co mají podobného a svými podpisy se děti zvěčnily na kartu s obrázky daného stromu.

Věříme, že se většině dopoledne pod stínem stromů líbil a pochutnali si na dobrém občerstvení a zmrzlině.

Velké poděkování patří všem hostům a rodičům, kteří svými stánky a vystoupením přispěli do pestrobarevné nabídky činností. Také ještě jednou děkujeme všem učitelům, asistentům a brigádníkům a starším žákům za přípravu, vedení a obsluhu svých stanovišť.

DŮLEŽITÉ TELEFONY


kancelář školy: 257770452

ředitelka školy: 605375730

školní jídelna: 608010913

SOCIÁLNÍ SÍTĚ A ODKAZY


  PRO UČITELE


 

školní email

ZŘIZOVATEL


 

Městys Davle


ADRESA ŠKOLY


Základní škola Davle

Školní 96, 252 06 Davle

email: reditel@zs-davle.cz


IČO: 47005319 | DIČ: CZ47005319

(ID DS): wwnnk9y

Číslo účtu: 2201841876/2010

REDIZO: 600053407

Copyright © 2013 - 2016 Základní škola Davle | Všechna práva vyhrazena | 

Informace o webu | zpětná vazba |