ZÁKLADNÍ ŠKOLA DAVLE

UČÍME SE PRO ŽIVOT

Přihlášení

divadlo anglG´day mate“ -  tímto slangovým australským pozdravem nás přivítal Dr. Klutz, vlastním jménem Schelie Nielsen, který zavítal do davelské školy již poněkolikáté, aby nám představil svou velmi vtipnou, interaktivní a vzdělávací australskou show.

Během představení Dr. Klutz seznámil žáky 6. - 8. tříd s australskou geografií, tradicemi, historií, známými osobnostmi a typickými zvířaty, která se vyskytují pouze u protinožců. Celý program probíhal v pěkné a srozumitelné angličtině a byl obohacen fotografiemi, písničkami, tradičními suvenýry a hlavně vtipnými výstupy samotného aktéra, jež do svého programu často zapojil i žáky. Mezi nejvtipnější scénky jednoznačně patřila hra na australský hudební nástroj didgeridoo, který pochází od původních obyvatelů Aboriginců, dále ochutnávka typické australské pomazánky Vegemite, při které si někteří jedinci opravdu nepochutnali a také anglická výslovnost australského slangového jazyka, která je nám opravdu vzdálená, protože ji ve školních učebnicích pro výuku angličtiny nikde nenajdeme. Celé devadesátiminutové představení se nám všem moc líbilo a už teď se těšíme, až zase někdy Dr. Klutz naši školu navštíví a představí nám další ze svých vtipných divadelních programů v angličtině.

 

DŮLEŽITÉ TELEFONY


kancelář školy: 257770452

ředitelka školy: 605375730

školní jídelna: 608010913

SOCIÁLNÍ SÍTĚ A ODKAZY


  PRO UČITELE


 

školní email

ZŘIZOVATEL


 

Městys Davle


ADRESA ŠKOLY


Základní škola Davle

Školní 96, 252 06 Davle

email: reditel@zs-davle.cz


IČO: 47005319 | DIČ: CZ47005319

(ID DS): wwnnk9y

Číslo účtu: 2201841876/2010

REDIZO: 600053407

Copyright © 2013 - 2016 Základní škola Davle | Všechna práva vyhrazena | 

Informace o webu | zpětná vazba |