skitekV Železné Rudě byli dnes stateční dobyvatelé z 1.B, 5.A a 6.A opět akční! Dopoledne jsme se samozřejmě učili, ačkoliv byla naše školní práce jako vždy uzpůsobená pobytu v přírodě.

Jakmile se sluníčko vyklubalo z ranních mráčků a vyhřálo travnaté okolí našeho hotelu, vyrazili jsme s učením ven. A jak tak sedíme na okraji lesa, slyšíme šustění v trávě, ale nic jsme tam neviděli. Žádná myška, žádný plaz, ba dokonce ani brouček či motýlek… Tak co by to mohlo být? Skřítek! Na Šumavě jich je přece tolik! A protože všichni dobře víme, že skřítky není radno si rozhněvat, rozhodli jsme se postavit jim domečky – právě takové, jaké se železnorudským trpaslíkům budou určitě líbit. Jen posuďte sami, jak se nám to povedlo!

Při této vpravdě heroické činnosti jsme se tak vyčerpali, že byla nutná notná dávka občerstvení – samozřejmě v bazénu! To už sluníčko krásně hřálo a voda byla příjemně osvěžující. A potom už na nás čekal vydatný oběd – jihočeská bramboračka a smažený sýr! A po poledním klidu zas hurá do lesa na bojovku a další pohybové hry o bonbony. Ještě jednou jsme se vykoupali, zastříleli si, zatancovali, zacvičili či zahráli fotbal a volejbal. Večer bude ještě vyhodnocení pobytu a diskotéka, a pak se naposledy uložíme do zdejších postelí.

A jak se nám tu líbilo? Koukněte do fotogalerie…

Tak ahoj zítra po poledni na davelské pumpě!