ZÁKLADNÍ ŠKOLA DAVLE

UČÍME SE PRO ŽIVOT

Přihlášení

Poslení den školy roku 2017 jsme se vypravili na Pražský hrad. Protože počasí nám přálo, tedy nepršelo ani nebylo pod nulou, rozhodli jsme se, že ze stanice Staroměstská se vypravíme pěšky přes Karlův most. K našemu údivu byl liduprázdný. Zřejmě všichni shání dárky v nákupních centrech, a díky tomu máme parádní prostror a klid na prohlídku mostu.

Nerudovou ulicí stoupáme vzhůru, vzpomínáme na dům U Dvou slunců a psaní velkých písmen v tomto názvu. Míjíme různá vyslanectví a pomalu, mírně vyčerpáni cestou do kopce, přicházíme k Hradu. Ani zde nejsou žádné davy. Bezpečnostní prohlídkou procházíme bez problémů a vyčkáváme do příchodu naší průvodkyně.

Ta nás vzala do Katedrály svatého Víta - největší a nejvýznamnější pražský chrám. Kromě bohoslužeb se zde odehrávaly i korunovace českých králů a královen. Je místem uložení ostatků svatých zemských patronů, panovníků, šlechticů a arcibiskupů. Paní průvodkyni jsme během výkladu dokázali, že máme velké znalosti z naší historie. Za to nás všechny moc pochválila. Pak nás vzala do Starého královského paláce.

Po skončení prohlídky jsme ještě nakoukli do baziliky svatého Jiří - původní stavba z roku 920.

Už se do nás dávala zima, a tak jsme si zpestřili návrat prohlídkou Zlaté uličky. Tím jsme exkurzi zakončili. Následoval návrat tramvají na Smíchovské nádraží. Zde jsme se posilnili a hurá domů.

 

 

 

 

 

DŮLEŽITÉ TELEFONY


kancelář školy: 257770452

ředitelka školy: 605375730

školní jídelna: 608010913

SOCIÁLNÍ SÍTĚ A ODKAZY


  PRO UČITELE


 

školní email

ZŘIZOVATEL


 

Městys Davle


ADRESA ŠKOLY


Základní škola Davle

Školní 96, 252 06 Davle

email: reditel@zs-davle.cz


IČO: 47005319 | (ID DS): wwnnk9y

Číslo účtu: 0383735329/0800

REDIZO: 600053407

Copyright © 2013 - 2016 Základní škola Davle | Všechna práva vyhrazena | 

Informace o webu | zpětná vazba |