ZÁKLADNÍ ŠKOLA DAVLE

UČÍME SE PRO ŽIVOT

Přihlášení

ocjV tomto týdnu se konalo okresní kolo tradiční Olympiády v českém jazyce. Jako již poněkolikáté, soutěžící ze Středočeského kraje se sjeli do ZŠ v Dolních Břežanech, kde na ně čekaly dvě hodiny psaní a promýšlení jazykových oříšků. V rámci 50. ročníku OČJ se za naši školu zúčastnily okresního klání žákyně Veronika Bílková z 9.třídy a Nikola Šťastná z 8.třídy. I toto kolo olympiády bylo rozčleněno na 2 části – mluvnickou a slohovou/literární.

 

V první části pro žáky byly připraveny úkoly na zapeklité slovní druhy a hlavně práce s jazykem z pohledu mnohoznačnosti slov a interpretací významů slov, slovních spojení a souvětí. Také slovesa a jejich významy hodně potrápily hlavy všech dívek a chlapců, kteří na olympiádu přijeli. Dále se soutěžící potýkali se slovy a jejich možnými významy a také s výkladem souvětí, které má nevhodně postavenu syntaktickou část věty. Druhá část olympiády spočívala ve vypracování slohu na zadané téma, a to v rozsahu zhruba 25 – 30 řádek. Olympiáda byla vyhodnocena ještě téhož dne a my tedy můžeme oběma soutěžícím gratulovat ke zdárnému zvládnutí. Oba dva si bezesporu odnášejí cenné zkušenosti, které se v životě počítají. Nikola Šťastná obsadila krásné  8. místo a Veronika Bílková dosáhla na dělené  17. -21. místo, a to z celkového počtu sedmačtyřiceti účastníků. Děkujeme za přípravu a gratulujeme!


Olympiáda v českém jazyce (OČJ) je předmětová soutěž z českého jazyka pro žáky základních a středních škol, jejímž cílem je umožnit talentovaným žákům porovnat úroveň vlastního jazykového a slohového projevu s ostatními a získat tím motivaci k dalšímu odbornému růstu. Zadané úkoly řeší soutěžící samostatně pod dohledem pedagoga. Na odborném zajištění OČJ se podílí Ústav pro jazyk český Akademie věd ČR. OČJ je jednotná pro celé území České republiky a pořádá se každoročně. Ve školním roce 2023-2024 probíhá již 50. ročník.

Děkujeme a gratulujeme účastníkům letošní olympiády.

DŮLEŽITÉ TELEFONY


kancelář školy: 257770452

ředitelka školy: 605375730

školní jídelna: 608010913

SOCIÁLNÍ SÍTĚ A ODKAZY


  PRO UČITELE


 

školní email

ZŘIZOVATEL


 

Městys Davle


ADRESA ŠKOLY


Základní škola Davle

Školní 96, 252 06 Davle

email: reditel@zs-davle.cz


IČO: 47005319 | DIČ: CZ47005319

(ID DS): wwnnk9y

Číslo účtu: 2201841876/2010

REDIZO: 600053407

Copyright © 2013 - 2016 Základní škola Davle | Všechna práva vyhrazena | 

Informace o webu | zpětná vazba |